RADYO FORUM   TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK RADYO TOPLULUĞU. www.RadyoForum.com
Ana Sayfa  |  Yardım  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
RADYO SİTESİ KURULUMU

Kendi Radyonuzu www.radyositesikur.com adresinden kurabilirsiniz. Kampanyalar Başladı. 

internetradyosu2.jpg (758×81)

CEPTEN RADYO YAYINI YAPMAK
GOLD Üyelerimiz Ücretsiz Olarak Cepten Radyo Yayını Artık Yapabilirler. Cep Telefonunuz ile Yayına Konuk Alabilir ve Cep Telefonunuzdan Radyonuzda Müzik çalabilirsiniz. Gold Bölümü İnceleyiniz. Detaylı Bilgi: 0850 303 60 30
Forum Ana Sayfası  »  Sponsor Radyo Başvurusu
 »  Radyo Hosting Paketleri

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Radyo Hosting Paketleri           (gösterim sayısı: 2.664)
Yazan Konu içeriği

boşluk

radyohosting
[radyohosting]

Varsayılan Kullanıcı Resmi

Kayıt Tarihi: 09.02.2021
İleti Sayısı: 1
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 09.02.2021- 21:27
Alıntı yaparak cevapla  


https://www.radyohostingpaketleri.com   herkes buradan kendine radyo açabilir.

radyo sitesi kurmak için nelere dikkat etmeleri gerektiğinden ve nereden başlamaları gerektiğinden söz edeceğiz. Çünkü aslında her şey radyo sitesi açmak ile sınırlı değil. Hatta radyo sitesi kurmak, yapmanız gereken şeylerin son adımları arasında yer alıyor bile diyebiliriz. İlk olarak, edineceğiniz kesintisiz canlı radyo dinleyicilerine ne tür yayın yapacağınızı belirlemelisiniz örneğin. Bizi örnek alacak olursanız: Radyo olarak kesintisiz canlı radyo dinleyicilerimize karışık müzik yayını yaparak başladık yayın hayatımıza. Ama sonrasında bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisi olarak kendimizi göz önüne aldık ve Türkçe Pop bir şarkının sonrasına Arabesk; sonrasına da Yabancı müzik gelince, hiç de uyumlu olmadığını gördük. Ve Türkçe Pop Müzik alanında yayınlarımıza devam etmeye karar verdik. Dinleyici istekleri hariç tabi ki… Siz de kendinize ir yayın tarzı belirleyin ve sonrasında da müzik arşivinizi o tarzda genişletin. Söz konusu seçeceğiniz yayın tarzının, kendi müzik zevkinize hitap ediyor olmasını ise mutlaka göz önünde bulundurun. Çünkü tarz bu, sık sık değiştirilmez. Zorla kazandığınız dinleyiciye hitap etmeyen yeni yayın tarzınız ile elinizdeki dinleyiciden olursunuz ve her şeye yeniden başlamanız gerekir. Dolayısı ile radyo sitesi kurmak için ilk adım: Yayın tarzınızı belirlemek.

Sonraki adımınız ise yayın yapacağınız programı belirlemek. Biz TR Radyo’nun kesintisiz canlı radyo dinleyicilerine SAM 2 ile ulaşıyoruz. Ve bu noktada hiç bir sorun yaşamadık. Size de tavsiyemiz SAM 2’yi bilgisayarınıza yüklemeniz ki, kullanımını ve ayarlarını TR Radyo’nun sitesinde bulabilirsiniz. Takıldığınız yerde yine bize sorularınızı ulaştırabilmeniz mümkün. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya devam ederiz.

Radyo sitesi açmak için sonraki adımınız: kesintisiz canlı radyo dinleyicilerine yayınlarınızı ulaştırabileceğiniz bir Radyo Hosting paketi seçmek. Bu noktada işiniz biraz zorlaşıyor. Çünkü çok sayıda hosting firması var. Her firmanın sunmuş olduğu çok sayıda Radyo Hosting paketi var. Fiyatlar birbirinden farklı. Bizim bu noktada size, Radyo Hosting paketi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önerilerimiz var.
-100 dinleyici
-1 GB Auto DJ alanı
-Sınırsız trafik
-64 Kbps yayın kalitesi
-WhmSonic kontrol paneli
Almanız gereken Radyo Hosting paketinde en az bu özellikler bulunmalı. Radyo sitesi kurmak size bir kazanç sağlamayacağı için, yüksek fiyatlar ödemenize gerek yok. Dinleyici sayısının başlangıçta 100 olması sizin için yeterli olacaktır. Eğer 80 – 90 dinleyiciye ulaşırsanız ki bu çok zor olacaktır, dinleyici sayısını sonrasında yükseltebilirsiniz. Yayın kalitesini 64 KBPS’den yüksek almanıza da gerek yok. Siz daha yüksek kalitede bir yayın alabilirsiniz; ama bu durum, dinleyicilerinizin internet kotasının hızlı bir şekilde tükenmesine neden olacaktır. Emin olun kesintisiz canlı radyo dinleyicilerimiz bunu hesaplıyor. Çünkü, örneğin TR Radyo’nun kesintisiz canlı radyo dinleyicileri mobil üzerinden bizleri yüksek oranda dinliyor. Ve mobil internet kotalarının ayda ne kadar olduğunu siz de biliyorsunuz. 128 KBPS bir yayın kalitesinin 64 KBPS yayın kalitesinden çok bir farkı yok. Bu nedenle bütçenizi zorlamayın.

Radyo sitesi kurmak için atmanız gereken sonraki adım: bir Script seçmek ve ardından da tema belirlemek. Tema, açmak istediğiniz radyo sitesinin nasıl görüneceğini belirler. Script olarak da size ücretsiz kullanılan WordPress’i öneriyoruz ki biz de TR Radyo’nun kesintisiz canlı radyo dinleyicilerine WordPress üzerinden hitap ediyoruz. WordPress Google tarafından da sevilen bir sistem olmakla birlikte, siz de kurulumunu gerçekleştirebilir, biraz araştırma yaparak ayarlarını yapabilirsiniz. Ancak eğer yapamayacağınızı düşünüyor ve radyo sitesi kurmak için birinden yardım almak istiyorsanız da, yine WordPress’i tercih ederek, en azından daha düşük fiyata radyo sitesi açmak hayalinizi gerçekleştirmiş olursunuz ki konumuzun altına yorum yazar ya da İletişim sayfamızdan bize ulaşırsanız, bu noktada biz de size yardımcı olabiliriz.

Bir hosting paketi alarak, radyo sitesi kurmak için adımlarımızı izlemeye devam edin. Bu noktada yine çok fazla ödeme yapmamak adına ekonomik hosting paketlerini hosting firmalarında araştırıp, tercihinizi ona göre yapabilir, ödemelerinizi bu noktada yıllık olarak da yapabilirsiniz. Hem Radyo Hosting, hem de Web Hosting seçerken, kapanma sorunu yaşamayan bir Hosting firması tercih edin. Sık sık kapanan bir radyo ya da web sitesinin dinleyici sayısı da az olur. Verdiğiniz emeği, sadece kapanma sorunları dolayısı ile çöp etmeyin.

Mobil radyo dinleme uygulaması da yaptırmanız sizin için avantajlı olacaktır. Eğer internet üzerinden araştırırsanız, herhangi bir kod bilgisine sahip olmadan bunu yapabileceğiniz uygulamalar bulabilir, uygulamalara abone olabilir, bunlar için az bir ücret ödeyebilirsiniz. Bu noktada kapsamlı bir araştırmaya ihtiyacınız var.

Radyo sitesi açmak için ihtiyacınız olan son şey ise bir adet domain. Yani radyo gibi bir alan adı. Domaini de yıllık almanız gerekiyor ve domainler $ bazında ücretlendiriliyor. Aylık olarak alabileceğiniz tek şey ise Radyo Hosting paketi olacaktır. Domaininizi .Com uzantılı seçmenizi öneriyoruz. Akılda kalıcı bir isim olması ise önemli tabi ki…

Size hatırlatmak istediğimiz son şey ise   Radyo olarak, radyo sitesi açmak istediğinizde size yardımcı olabileceğimiz. Bunun için, daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, konuya yorum bırakarak iletişim bilgilerinizi bize ulaştırabilir ya da İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Sponsor Radyo Başvurusu
 »  Radyo Hosting Paketleri

Forum Ana Sayfası

 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2014   phpKF Ekibi

RADYO FORUM


Forum Mobil RSS


RADYOTELEKOM.COM Tarafından Host Edilmektedir. / RadyoHost